Kybele avcılar epilasyon ve cilt bakımı,bölgesel zayıflama,solaryum - avcılar cilt bakımı, cilt bakımı merkezleri

İçeriğe git

Ana Menü

Solarium

Solaryum Hakkında:

Yaşam kaynağımız güneş artık size eskisinden daha yakın... Güneşli bir havada kendinizi ne kadar mutlu, canlı ve dinamik hissettiğinizin farkında mısınız? Uzun kıştan sonra baharın gelişini müjdeleyen güneş ile insanın içi içine sığmaz, mutlu ve pozitif enerjili olur. Şimdi solaryum ile güneşi beklemek zorunda değilsiniz.

Brozlaşma, güneş veya solaryumdan kaynaklanan ultraviyole ışınlar ile cilt renginin koyulaşmasıdır. Solaryum da, Latince *sol* (güneş) kelimesinden kök almakla birlikte güneş odası anlamına gelir. Solaryum cihazlarında bulunan ultraviyole ışık kaynakları ile ışınlama yapılarak bronzlaşma sağlanır.

Solaryumun Faydaları

Tavsiye edilen sürelerde girilince solaryumun birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları:

* Deriden organizmaya yayılan ışık, beyindeki fiziksel oluşumları düzenler, oksijen alımını hızlandırır ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

* Vücutta D vitamini üretimi güneş veya solaryum ışığı ile gerçekleşir. D vitamini Osteoporose? a (kemik erimesi) karşı korur ve kemikler kalsiyum ile güçlendirilir.

Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Rutin ilaç kullanıyorsanız, tansiyon, epilepsi, şeker veya karaciğer rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorumuza danışarak solaryuma girmelisiniz.
* Akne tedavisi ve kimyasal peeling işlemleri uygulanmışsa ciltte ultraviyole duyarlılık artacağından solaryuma girmeniz lekelenme riskini artıracaktır.

* Işık beyindeki gülme merkezini harekete geçirir ve pozitif enerji dışarı çıkar. Gülmenin şiddeti arttıkça stres azalır.
* Ciltte akne ve sivilceye iyi gelir.
* Sedef hastalığı ve nörodermit gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
* Güneş ışığının insanlar üzerinde son derece olumlu psikolojik etkileri vardır. Yapılan araştırmalara göre intihar vakalarının en çok güneşin az gözlendiği kış aylarında olduğu saptanmıştır.
* Kan daha fazla oksijen taşır, daha fazla kalori harcanır ve kandaki yağ miktarı azalır.
* Alyuvarlar güçlendiği için enfeksiyonlara daha kolay karşılık verir.
* Endorfin yani mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan solaryum, cinsel gücü artırır.

 
 

* Solaryuma girmeden önce mutlaka cilt renginize uygun makine ve seans süresi belirlenmelidir. Bu konuda solaryum danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
* Solaryuma girmeden önce makyaj temizlenmeli, kontak lens ve takılar çıkarılmalıdır.
* Solaryumda gözler özel solaryum gözlüğü ile korunmalı ve kabin içerisinde direk ışığa bakılmamalıdır.
* Prospektüslerinde ?Ultraviyole ışınlara karşı duyarlılık yaratabilir? ibaresi olan ilaç kullananlar solaryuma girmemelidir.
* Alkol kullanımından sonra solaryuma girilmemelidir.
* Seans öncesi kalıcı makyaj, dövme, ağda vb. işlemler uygulanmışsa solaryuma girilmemelidir.
* Vücudunda çok sayıda et beni bulunanlar ve kan bağı olan akrabalarında malign melanom ortaya çıkması durumunda solaryuma girilmemelidir.
* Cilt kanserine ait belirtiler görülmesi ve cilt kanseri hastalığının geçirilmesi durumunda solaryuma girilmemelidir.
* 16 yaşından küçükler solaryuma girmemelidir.
* Solaryuma girerken bronzlaşmayı kalıcılaştıran ve ciltteki nem dengesini koruyan özel solaryum kozmetikleri kullanmak yararlı olacaktır.
* Solaryum kremleri güneşte, güneş kremleri solaryumda kullanılmamalıdır.

 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön