c Bölgesel Zayıflama - kybele avcılar epilasyon ve cilt bakımı

Kybele avcılar epilasyon ve cilt bakımı,bölgesel zayıflama,solaryum - istanbul da güzellik merkezleri

İçeriğe git

Ana Menü

Bölgesel Zayıflama

 
 

VAKUM TERAPİNİN KULLANIM AMAÇLARI

Estetik amaçlı ;Kontürleri düzgünleştirmek (selüliti olan zayıf kadınlar), gevşeyen ciltleri toparlamak ve plastik cerrahi sonrası (liposuction)lenf direnajını arttırmak için, ödem çözülmesini kolaylaştırmak, lokalize yağ birikiminde incelme sağlamak için Kontür amaçlı ; Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan farklı program ve başlıklarla etkili çözümler sunacaktır ...Seanslar 35-50 Dakika arası olup, Tavsiye edilen seans sayısı 10-15'dir.

Zayıflama dönemleri aynen bağımlılıktan kurtulma dönemleri gibidir. Çünkü yemek yemek bir bağımlılıktır.

Aç kalmadan, öğün atlamadan rahatlıkla kilo koruma programında kalınabilir. Kilo verme dönemindeki kişinin yaptığı en büyük hata "Akşam yemeklerini tamamen ortadan kaldırabilirim" diye düşünmek, öğün atlamaktır ya da bazı günler çok yiyip bazı günler hiç yememektir. Bir öğünün tamamen ortadan kalkması hem insülin dengemizi hem de metabolizmamızı olumsuz etkiler. Bu bizi kontrolsüzce tatlı krizlerine doğru sürükler.

Bu hafta zayıflama programından çok farklı olmadığını göreceğiniz ama uygulaması da oldukça rahat olan bir kilo koruma listesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sabah aç karnına 2 bardak su

KAHVALTI : Çay,ıhlamur veya kahve çeşitleri, istenirse bir bardak yağsız süt.
30 gram (bir kibrit kutusu kadar) peynir veya bir yumurta
Bir dilim kepek ekmeği

Sabah ile öğle arası 4-5 bardak sıvı

ÖĞLE : Önce çorba
Serbest miktarda sebze ve salata
Protein grubundan bir seçenek ( 150 gr yağsız et, balık, 3 yumurta akı ve birinin sarısından yapılan menemen ya da 200-300 gr süt - yoğurt)
Bir dilim kepekli ekmek

16.00 -17.00 :Üç adet kepekli bisküvi veya bir adet meyve

AKŞAM : Önce çorba
Serbest miktarda sebze ve salata
Protein grubundan bir seçenek ( 150 gr yağsız et, balık, 3 yumurta akı ve birinin sarısından yapılan menemen ya da 200-300 gr süt - yoğurt)
Bir dilim kepekli ekmek

GECE :Bir adet meyve
Diyet ile Kilo vermek
KyBeLe ile artık çok Kolay !

Vakum terapi:

Genellikle kadınların en büyük sorunu kalça, basen ve baldırlar üzerinde yoğunlaştığından Vakum Terapi uygulamalarının amacı öncelikle vücudu sıkılaştırmak, sarkık bölgeleri dirileştirmek, metabolizmayı hızlandırmak lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak, cildin dokusunu iyileştirmek ve uygulanan basınçla vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunmaktır.Popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikleri ve karında sarkmalar için önerilen bu programlar haftada iki veya üç kez, kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans uygulanabilir.

VAKUM TERAPİ SELLÜLİT TEDAVİSİ:
Kadınlarda hormonların kontrolünde olan selülit genetik farklılıklardan ötürü çeşitli derecelerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kilo probleminden bağımsız olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Zayıf kimselerde görülmemesi yada kilolu kişilerde çok görülmesi kural değildir.Cilt altında düzensiz yerleşmiş yağ dokularını Vakum terapi aleti ile vakumlayarak mobilize etmek ve silindir başlığı sayesinde dolaşımı düzenleyerek (lenf direnaj) atılımını kolaylaştırmak mümkündür. Bu teknikle yağ alınmaz ancak yapışan dokunun neden olduğu dalgalı görüntü azalır.Günlük egzersizlerimizle kaslar çalıştırılarak çevrelerindeki yağ dokusu enerji olarak kullanılır ve vücuttan atılır, oysa selülitli doku egzersizle kolaylıkla kaybolmaz. Bunun için en ideal çözüm masaj ve vakum etkisi bir arada olan vakum terapi aletidir.

Diyet Programları

Kilolarını veren yada destek yöntemlerle bölgesel kilolarından kurtulan çoğu kişi kilo koruma programını uygulayamaz. Amerika da yapılan bir araştırmada özellikle obez hastaların % 98’inin zayıfladıktan sonra 1 yıl civarında bir sürede kilolarını geri aldığı görülmüş. Ülkemizde bu tarz araştırmalar pek yapılmıyor ama yapılsa görülecek ki yüksek oranlarda, kiloların geri alındığı ortaya çıkabilir.

Bunun bazı nedenleri var. Birincisi kilo veren kişinin yaptığı hatalar ve ikincisi de hekimin bilgilendirme kısmında atladığı bazı konular.

Her ne şekilde kilo verirsek verelim - akupunktur, medikal estetik yöntemler ya da beslenme-egzersiz ikilisiyle – beslenme düzenimizi yeniden eski haline döndürürsek, kilolarımızı geri almak kaçınılmazdır.
                                                 
                                                    Kiloyu korumak, kiloyu vermekten daha önemlidir.


Ayrıca ,fazla kilolarımızı verdikten sonra, kilolarımızı tekrar geri alırsak, vücudumuz tekrar kilo verme programına girildiğinde bizi çok zorluyor. Birkaç kere kilo alıp verenler, biliyoruz ki kilo vermekte çok zorlanırlar. Çünkü artık metabolizmaları daha yavaş çalışıyordur. Sık yapılan diyetler, maalesef ki bizim kilo vermemizi çok zorlaştıran bir nedendir.

Selülit Nedir | Selülit tedavisi
Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir yapıdır. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portokal kabuğu görünümüne neden olur.

 
 
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön